Výstup na Ďumbier (2045m n. m.)

TOP Ubytovanie 2023 v apartmáne Tále a najlepšia dovolenka s rodinou turistika Ďumbier

Apartmány Talberg sú jedným z najlepších východzích miest na ubytovanie v oblasti Tále na strednom Slovensku, ak plánujete výstup na najvyšší vrchol Nízkych Tatier - Ďumbier. 

Môžete sa vydať pešo po zelenej značke už priamo z rekreačného strediska Tále ku parkovisku Trangoška P2 (6,5km -cca 2hod- jeden smer).

Ak na turistiku nemáte dostatočne veľa času, vyvezte sa autom na parkovisko - Trangoška P2 (všetky parkoviská sú spoplatnené približne 10€). 

Trasa: parkovisko Trangoška P2- Ďumbier má zelenú značku a trvá približne 3 hodiny (jeden smer).  

Z parkoviska Trangoška P2 trasa postupuje záverom Bystrianskej doliny, popri Halašovej jame, Jaskyni mŕtvych netopierov na Chatu M.R.Štefánika. Od chaty postupujte po hrebeni na západ ešte 1,1km a dostanete sa do cieľa, na vrchol korunovaný mohutným dvojkrížom. Odtiaľ sa Vám naskytne jedinečný pohľad na okolitú krajinu.

Počítajte aj s časom, ktorý Vám bude treba na cestu späť a naplánujte si výlet tak, aby ste sa stihli vrátiť ešte za dňa.

Pred turistikou si overte, aké sú aktuálne podmienky na trase. Môže sa spojiť s miestnym turistickým informačným centrom, kde dostane aktuálne informácie o trase a podmienkach. 

Pred odchodom si pripravte potrebnú výbavu vrátane oblečenia a obuvi vhodnej pre turistiku v horskom teréne, dostatok pitnej vody a občerstvenia, ochrany pred slnkom, vetrom a dažďom, mapy a kompasu, alebo navigačného zariadenia, a iných potrebných vecí, ako sú napríklad príručné svietidlá.

Pred odchodom na turistiku informujte svojich blízkych o plánovanom výlete a odhadovanom čase trasy. Je dôležité mať pri sebe telefón s nabitou batériou. Ak ste nováčik v turistike alebo nechcete ísť na výlet sami, môžete sa obrátiť na miestnych turistických sprievodcov, ktorí ponúkajú sprievodcovské túry po okolí. Prajeme Vám krásnu turistiku v Nízkych Tatrách!

ĎALŠIE ATRAKCIE

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram