Vyhliadková veža Horné Lazy

Ubytovanie v apartmáne Tále a najlepšia dovolenka s rodinou výlet na Vyhliadková veža Horné Lazy

Na Slovensku sa objavilo ďalšie miesto, kde sa môžu turisti tešiť na nádherný výhľad. Vyhliadková veža Horné Lazy, ktorá sa nachádza v blízkosti Brezna. Z nej si návštevníci môžu vychutnať pohľad na Veporské vrchy, Muránsku planinu a Nízke Tatry. Vstup na vežu je bezplatný a od jej otvorenia v auguste 2021 sa na mieste stretáva viac ľudí ako predtým.

Výhliadková veža Horné Lazy je postavená na vrchole Horných lazov s výškou 805 m nad morom. Konštrukcia veže je oceľová, má šesťuholníkový pôdorys a je vysoká 39,6 m. Na vrchole veže sa nachádza ukončenie, ktoré má tvar koruny, čím sa pripomína, že mesto Brezno bolo v roku 1650 povýšené na slobodné kráľovské mesto.

Ak sa rozhodnete navštíviť vyhliadkovú vežu, môžete prísť z miestnej časti Banisko, kde sa nachádza úschovňa bicyklov pre cykloturistov. Na mieste je obmedzený počet parkovacích miest, ale môžete svoj automobil odstaviť na parkovisku pri breznianskej nemocnici alebo v blízkom supermarkete Kaufland. Odtiaľ vedie asfaltová cesta, po ktorej sa dostanete do doliny Lazná a na samotnú vyhliadkovú vežu. Pre tých, ktorí sa rozhodnú ísť pešo, je trasa vyznačená. Cesta vedie dnom doliny Lazná a súbežne s cyklocestou č. 8602, popri bývalom ovčíne. Pre výletníkov s nadbytkom energie je možnosť absolvovať túto trasu ako okruh a využiť tak obe trasy na výstup a zostup. Na križovatke smerujúcej k výhliadkovej veži sa nachádza turistický altánok, kde si môžete oddýchnuť pred ďalším stúpaním.

Ak hľadáte miesto aktívnej prechádzky a zároveň si chcete vychutnať jedinečné výhľady, je to to pravé miesto, kde môžete stráviť Váš deň.

ĎALŠIE ATRAKCIE

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram