Keltská izba - Horná lehota

Ubytovanie v apartmáne Tále a najlepšia dovolenka s rodinou výlet Kelti v Horehroní

Horná Lehota, malebná dedinka na na Horehroní, skrýva množstvo zaujímavých historických miest a pamiatok, vrátane keltskej izby. Táto atrakcia je jedinečným miestom, kde môžete preskúmať tajomný svet keltského ľudu a objaviť jeho tajomstvá.

Keltská izba sa nachádza na okraji dedinky a je vlastne rekonštrukciou domu, v ktorom kedysi bývali Kelti. Ide o úplne autentickú rekonštrukciu, ktorá Vám umožní vidieť, ako vyzerali keltské domy a aké boli ich zvyky a obyčaje. Môžete sa tu dozvedieť mnoho informácií o každodennom živote keltského ľudu, o ich stravovaní, o práci na poliach, o ich zbraniach a zvykoch.

Pri vstupe do keltskej izby budete privítaní profesionálnym sprievodcom, ktorý Vám poskytne informácie o histórii keltského ľudu a odpovie na všetky Vaše otázky. Po prehliadke keltskej izby si môžete vyskúšať rôzne aktivity, ktoré sú spojené s keltskou kultúrou. Môžete si napríklad vyskúšať strieľanie z luku, alebo si zahrať keltské hry.

Okrem návštevy keltskej izby v obci Horná Lehota, navštívte aj ďalšie zaujímavé atrakcie, ktoré stoja za návštevu. Napríklad Pamätnú izbu Sama Chalupku, ktorý bol slávnym slovenským spisovateľom, alebo kostol svätého Cyrila a Metoda, ktorý je považovaný za jednu z najkrajších sakrálnych stavieb v okolí.

Navštívenie keltskej izby Vás prenesie do sveta, ktorý už neexistuje a umožní Vám objaviť tajomstvá keltského ľudu. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete pohrať s históriou a zároveň sa naučiť niečo nové, potom je návšteva keltskej izby v Hornej Lehote pre Vás tým správnym miestom.

ĎALŠIE ATRAKCIE

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram