Výstup na Chopok (2024m n. m.)

Ubytovanie v apartmáne Tále a najlepšia dovolenka s rodinou turistika Chopok

Ak plánujete výstup na 2.najvyšší vrchol Nízkych Tatier - Chopok, Apartmány Talberg sú pre Vás tým najlepším východzím miestom na ubytovanie v rekreačnom stredisku Tále na strednom Slovensku.

Môžete sa vydať pešo po zelenej značke už priamo z rekreačného strediska Tále ku parkovisku Trangoška P2 (6,5km -cca 2hod- jeden smer), kde meníte farbu značky.

Ak na turistiku nemáte celý deň, vyvezte sa autom na parkovisko - Trangoška P2 (všetky parkoviská sú spoplatnené približne 10€). 

Trasa: parkovisko Trangoška P2- Chopok má ďalej žltú značku a trvá približne 2 hodiny (jeden smer).  

Trasa Vás bude viesť ku Kamennej chate pod Chopkom a potom už priamo na vrchol na 2024 metrový bod tohto kopca.

Ak by ste radšej zvolili pohodlný prístup na Chopok, môžete využiť lanovku z Chopok Juh pri hoteli Srdiečko, kde sa viete dostať autom.

Pred turistikou si overte, aké sú aktuálne podmienky na trase. Môže sa spojiť s miestnym turistickým informačným centrom, kde dostane aktuálne informácie o trase a podmienkach. 

Pred odchodom si pripravte potrebnú výbavu vrátane oblečenia a obuvi vhodnej pre turistiku v horskom teréne, dostatok pitnej vody a občerstvenia, ochrany pred slnkom, vetrom a dažďom, mapy a kompasu, alebo navigačného zariadenia, a iných potrebných vecí, ako sú napríklad príručné svietidlá.

Pred odchodom na turistiku informujte svojich blízkych o plánovanom výlete a odhadovanom čase trasy. Je dôležité mať pri sebe telefón s nabitou batériou. Ak ste nováčik v turistike alebo nechcete ísť na výlet sami, môžete sa obrátiť na miestnych turistických sprievodcov, ktorí ponúkajú sprievodcovské túry po okolí. Užite si svoju turistiku v Nízkych Tatrách!

ĎALŠIE ATRAKCIE

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram