Pamätná izba Sama Chalupku- Horná lehota

Ubytovanie v apartmáne Tále a najlepšia dovolenka s rodinou výlet Izba Samo Chalupka

Osobnosť Sama Chalupku patrí medzi najvýznamnejších slovenských spisovateľov a publicistov do roku 1883. Jeho diela, ktoré sa vyznačujú príjemnou, ľudovou rečou, sú dnes považované za mienkotvornú súčasť slovenskej literatúry. Pamätná izba sa nachádza v domčeku, ktorý kedysi slúžil ako Chalupkova rodinná domácnosť a dnes je v ňom umiestnená expozícia s mnohými originálnymi predmetmi, dokumentmi a fotografiami zo života a diela tohto slávneho spisovateľa. Pre milovníkov literatúry a kultúry je táto izba nevyhnutnou zastávkou na ich cestách po Slovensku.

Súčasťou prehliadky je aj expozícia, ktorá stvárňuje život obyvateľov tejto dediny, z ktorej Samo Chalupka pochádza a kde je aj pochovaný. Odporúčame Vám preto, navštíviť aj jeho hrob v neďalekom cintoríne.

Ak by ste radi toto miesto navštívili, rezervujte si túto prehliadku na čísle obecného úradu Horná Lehota. Vstupné je symbolické a prehliadka Vám určite spríjemní pobyt v tomto krásnom kraji Horehronia.

ĎALŠIE ATRAKCIE

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram