Múzeum lanovky Von Roll - Chata Kosodrevina

Ubytovanie v apartmáne Tále a najlepšia dovolenka s rodinou výlet Múzeum Von Roll Kosodrevina Nízke Tatry

Múzeum lanovky Von Roll sa nachádza na horskej chate Kosodrevina v Nízkych Tatrách. Dostanete sa tu lanovkou z lyžiarskeho strediska Chopok Juh, prípadne si to môžete vytýčiť ako cieľ Vašej turistickej trasy, keď sa vydáte po žltej značke z Trangošky.

Toto jedinečné múzeum Vás prevedie históriou lanoviek a ich výrobcu - spoločnosti Von Roll. V múzeu si môžete pozrieť rôzne typy lanoviek, ktoré slúžili na prepravu lyžiarov a turistov v minulosti. Okrem toho môžete vidieť aj ukážky pôvodnej výroby lanoviek, ako aj množstvo fotografií a dokumentov, ktoré dokumentujú vývoj tohto dopravného prostriedku.

Von Roll bol jedným z najväčších výrobcov lanoviek na svete a jeho produkty boli v minulosti používané na mnohých miestach po celom svete. Múzeum ponúka návštevníkom jedinečnú príležitosť vidieť, ako sa vyrábali tieto zariadenia a ako sa lanovky používali v minulosti.

Múzeum lanovky Von Roll je skvelým miestom na návštevu pre všetkých, ktorí majú záujem o históriu a techniku. Je to jedinečná príležitosť vidieť, ako sa v minulosti prepravovali lyžiari a turisti po zasnežených svahoch a ako sa táto technológia vyvíjala v priebehu času.

ĎALŠIE ATRAKCIE

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram