Lyžiarske stredisko Ski Tále

Ubytovanie v apartmáne Tále a najlepšia dovolenka s rodinou lyžiarske stredisko Tále

Lyžiarske stredisko Tále sa nachádza v nadmorskej výške 580 - 860 m n.m pod južnými svahmi Chopku. Trate sú mechanicky zasnežované. Je vhodné pre začiatočníkov aj pre pokročilých. Menej skúsení lyžiari sa môžu zúčastniť výcvikov v lyžiarskej škole. V stredisku nájdete aj atrakciou snowtubing či snowboarding. Základná stanica lyžiarskeho strediska Ski Tále sa nachádza v nadmorskej výške 650 m a najvyššie položený bod strediska je vo výške 870 m n.m., celkové prevýšenie teda predstavuje 220 metrov. Lyžiarska sezóna sa v stredisku Ski Tále začína v decembri a trvá do marca.

V areáli strediska Ski Tále sa nachádza 5 vlekov s celkovou prepravnou kapacitou 4530 osôb za hodinu. Vhodná kombinácia obtiažnosti terénov umožňuje využitie strediska lyžiarmi začiatočníkmi ako aj skúsenými lyžiarmi. Rodičia s deťmi majú možnosť využiť detský vlek, prípadne lyžiarsku škôlku, ktoré sa nachádzajú v areáli strediska. K ponuke je aj večerné lyžovanie s dĺžkou osvetlených tratí 1,5 km: Pi 18:00 - 21:00.

V lyžiarskom stredisku Ski Tále si na svoje prídu aj priaznivci bežeckého lyžovania, keďže sa v rámci strediska nachádza 6,5 km udržiavaných tratí pre fanúšikov tohto športu. Trate sú označené farebne a to podľa obtiažnosti:

  • červená s dĺžkou 3km so strednou náročnosťou
  • zelenou s dĺžkou 500 metrov s ľahkou, tréningovou náročnosťou
  • hnedou s dĺžkou 1km s ľahkou náročnosťou
  • ružovou s dĺžkou 1km s ľahkou náročnosťou

Bežecké trate sú v prevádzke za spomínaných dĺžok len za najvhodnejších snehových podmienok.

Vzdialenosť Lyžiarskeho strediska od apartmanov Talberg je 2 km.

Viac informácii o lyžiarskom stredisku Tále alebo na tel: 048/6712 201.

ĎALŠIE ATRAKCIE

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram