Lyžiarske stredisko Chopok juh

Ubytovanie v apartmáne Tále a najlepšia dovolenka s rodinou lyžiarske stredisko Chopok Juh

Lyžiarske stredisko Chopok Juh, ktoré tvorí súčasťou najrozsiahlejšieho lyžiarskeho strediska na Slovensku, Jasná Nízke Tatry, sa nachádza na južných svahoch Chopka v Nízkych Tatrách, iba 7,5 km od Apartmánov Talberg. 

Rozsah nadmorskej výšky v stredisku sa pohybuje od 1080 do 2024 m.n.m. a celkové prevýšenie dosahuje 944 metrov.

Areál lyžiarskeho strediska má k dispozícii 8 zjazdoviek s celkovou dĺžkou 10 kilometrov, ktoré obsluhujú 6 vlekov a 1 sedačková lanovka. Rôznorodosť terénu zaručuje vynikajúcu lyžovačku pre začiatočníkov aj pokročilých lyžiarov. Stredisko je súčasťou siete stredísk, vďaka čomu je možné zakúpiť si skipass, ktorý platí v niekoľkých strediskách Vysokých Tatier.

Južná strana Chopku je viac obľúbená aj medzi nadšencami freeridu a to kvôli širokým pláňam mimo zjazdoviek, ktoré toto južné stredisko ponúka.

Nájdete tu lyžiarsku škôlku, požičovňu lyžiarskej výstroje ako aj rozsiahle bežecké trate v jej okolí. Pre náročnejších lyžiarov sú k dispozícii náročné zjazdovky, bežkárske trasy a snežný park. Chopok sa vďaka svojej nadmorskej výške 2024 m.n.m. radí medzi druhý najvyšší kopec v Nízkych Tatrách a stal sa ideálnym miestom pre rozvoj zimného cestovného ruchu. Stredisko Chopok Juh sa nachádza v krásnom slovenskom regióne Pohronie.

Areál stredisko Chopok Juh sa rozdeľuje na dve menšie strediská podľa nadmorskej výšky: Srdiečko (z Krúpovej po Kosodrevinu) s nadmorskou výškou od 1080 do 1494 m.n.m. a Kosodrevina (z Kosodreviny na Chopok) s nadmorskou výškou od 1494 do 2004 m.n.m.

Súčasne sa dá lyžovať na Chopok Juh aj Chopok Sever. Nízke Tatry týmto ponúkajú nekonečné možnosti rôznych obtiažností zjazdoviek, aktivít na zimné športy pre všetkých, ktorí majú radi zimu. Milovníci freeridu si užijú zábavu na mnohých freeridových zónach či DCsnow parku. Rodiny s deťmi si môžu vychutnať menej náročné trate a mnoho zábavy pre deti, ktoré sa v stredisku nachádzajú na každom mieste. Na Chopok (Juh a Sever) premáva dokopy 23 lanoviek, aby toto stredisko splnilo každé očakávanie svojho hosťa. Spolu 50 km perfektne upravených lanoviek je Vám k dispozícii v rámci kompletneho strediska Jasna Chopok.

Viac informácií o stredisku Chopok Juh alebo na tel.+421 907 886 644.

ĎALŠIE ATRAKCIE

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram