Jaskyňa mŕtvych netopierov

Ubytovanie v apartmáne Tále a najlepšia dovolenka s rodinou Jaskyňa mŕtvych netopierov

Lokalita tejto neobyčajne vzácnej jaskyne je lokalizovaná uprostred Slovenska, pod hrebeňom Nízkych Tatier, len 6,5 km od apartmánov Talberg.  Jej centrálna časť je v Ďumbierskom vysokohorskom krase (1750 m.n.m).

Tento podzemný zjav s dĺžkou 2 km a šírkou 300 m je tvorený hlbokozavrásneným vápencovým masívom Kozích chrbtov a ukrýva na 14 poschodiach a 2 paralelných vetvách aj najväčší podzemný priestor vôbec. Ten sa nachádza priamo pod chatou M.R.Štefánika.

Jaskyňa Mŕtvych Netopierov ponúka návštevníkom množstvo rôznych turistických tratí, ktoré sa líšia svojou náročnosťou. Musíme však zdôrazniť, že vstup, aj pre ten najmenej náročný, je od 8 rokov. 

Táto jaskyňa je pre tých, ktorí hľadajú náročnejšie trasy oproti bežne sprístupneným jaskyniam. Najmenej náročná je Exkurzia A - 80 minútová trasa charakteristická okrem iného aj lanovými isteniami a prechádza niektorými z najzaujímavejších miest v jaskyni.

Pre náročných a fyzicky zdatných turistov, ktorí hľadajú niečo náročnejšie, jaskyňa ponúka aj exkurzie s názvom Speleotreking. Ide o náročnú trasu, ktorá so sebou prináša nutnosť skúseností s pohybom vo vysokohorskom teréne a ovládania základných lezeckých návykov. Ide o prechod niekoľkými exponovanými miestami, temnými priestormi, vyžadujúcimi si istenie prostredníctvom lanových techník. Nutnosť pevnej horskej obuvi nad členky je povinná. Doba trekingu je od 2 hodín, náročnejšie aj 3 hodiny. Tieto extremne trasy sú povolené len osobám starším ako 18 rokov.  

Od všetkých návštevníkoch sa vyžaduje pevná obuv a teplé oblečenie.

Táto jaskyňa určite nepatrí medzi najnebezpečnejšie miesta na Slovensku, ale s vhodnou výbavou a so sprievodcom budete v bezpečí a návšteva Vám navždy zostane v pamäti ako jedinečný zážitok.

ĎALŠIE ATRAKCIE

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram