Horehronské múzeum

Ubytovanie v apartmáne Tále a najlepšia dovolenka s rodinou múzeum Horehronské

Horehronské múzeum je to pravé mieste, kde sa môžete ponoriť do histórie a kultúry tohto nádherného regiónu. Nachádza sa v malebnej obci Brezno na úpätí Nízkych Tatier a ponúka návštevníkom neuveriteľné zážitky. Zameriava sa na bohatú kultúru a tradičné remeslá tohto regiónu a ponúka mnoho zaujímavých exponátov. Mnohé z nich sa datujú až do 17. storočia a sú starostlivo zachované. Múzeum ponúka nádherné exponáty, organizuje tiež rôzne akcie a podujatia pre návštevníkov. Počas letných mesiacov môžete navštíviť rôzne workshopy, kde si môžete vyskúšať tradičné remeslá, ako je napríklad výroba keramiky alebo tkanie. Taktiež sa tu konajú rôzne folklórne slávnosti a trhy, ktoré sú vždy plné zábavy a veselosti.

Horehronské múzeum má dve časti, do ktorých vstupné sa platí osobitne. Samotné múzeum a Mestská veža, ktorá dominuje na breznianskom námestí už od roku 1833. Pohľad z tejto veže vo Vás vyvolá mnoho pocitov, samozrejme potom, ako spoznáte zaujímavú históriu tohto miesta. Viac Vám prezrádzať, o tomto vzrušujúcom mieste, nebudeme. 

Vstupné do múzea je veľmi prijateľné a určite stojí za to si zaplatiť. Múzeum je otvorené pre verejnosť od utorka do nedele v čase od 9:00 do 17:00 hod. Odporúčame si túto informáciu pred návštevou overiť - Horehronské múzeum.

Okrem toho, prostredie, v ktorom sa múzeum nachádza, je úžasné a ponúka množstvo príležitostí na prechádzky. Odneste si z tohto krásneho regiónu príjemné zážitky a už nikdy naň nebudete pozerať rovnako, ako pred jeho návštevou.

Vzdialenosť múzea od apartmánov Talberg je 16 km.

ĎALŠIE ATRAKCIE

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram