Bystrianska jaskyňa

Ubytovanie v apartmáne Tále a najlepšia dovolenka s rodinou Bystrianska jaskyňa

Vitajte v nádhernom kúsku Slovenska, kde nájdete jednu z najkrajších jaskýň - Bystrianska jaskyňa. Jej umiestnenie je v Národnom parku Nízke Tatry a stojí za to ju navštíviť, pretože je to naozaj vzácne miesto.

Bystrianska jaskyňa je jednou z najdlhších jaskýň na Slovensku, merajúcou približne 3 531 m, s rozpätím výšky 99 m. V roku 1926 bola objavená a o niekoľko rokov neskôr sa stala prístupnou pre verejnosť. Je situovaná v Bystrianskej doline, kde sa môžete okúzliť krásou okolitej prírody.

Na začiatku jaskyne Vás privíta osvetlený chodník, ktorý je pôsobivý a pútavý. Vnútri jaskyne uvidíte množstvo ohromujúcich skalných útvarov, ktoré zaujmú každého návštevníka. Budete sa tešiť na pohľad na rôzne stalaktity, stalagmity a iné kamenné tvary.

Pre tých, ktorí majú záujem o históriu, Bystrianska jaskyňa ponúka archeologické nálezy, ktoré v nej boli objavené. Môžete sa dozvedieť viac o histórii jaskyne a o jej vzniku.

Jaskyňa je otvorená pre verejnosť od mája do októbra a ak si chcete byť istí vstupom, odporúčame si vopred zakúpiť vstupenky. Môžete ich získať online alebo priamo na mieste. Nezabudnite sa oblečiť teplejšie, pretože vnútri jaskyne bude chladno. Teplota vzduchu sa pohybuje medzi 5,7 až 6,7 °C a relatívna vlhkosť je 92 až 98 %. V jaskyni žije 13 druhov netopierov, najviac zastúpené sú podkovár malý (Rhinolophus hipposideros) a netopier obyčajný (Myotis myotis).

Bystrianska jaskyňa je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi, ale aj pre všetkých, ktorí majú záujem o prírodu a históriu.

Tešíme sa na Vás a dúfame, že návšteva Bystrianskej jaskyne a našich apartmánov Talberg bude nezabudnuteľným zážitkom pre celú Vašu rodinu.

ĎALŠIE ATRAKCIE

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram