V blízkosti Tálov sa nachádza BIKE PARK v obci Mýte pod Ďumbierom.

Je to ideálne miesto pre milovníkov cyklistiky, ktorí si radi užívajú adrenalín a rýchlosť na svojich bicykloch. Park ponúka množstvo rôznych zjazdov, ktoré sú vhodné pre cyklistov rôznej úrovne skúseností a zručností.

V parku nájdete množstvo rôznych zjazdov, ktoré sa líšia svojou náročnosťou a technickou náročnosťou. Park ponúka aj možnosť prenájmu bicyklov, takže ak si nemáte vlastný bicykel, nemusíte sa obávať. Sú tu k dispozícii aj kvalifikovaní inštruktori, ktorí vám radi pomôžu pri zvládaní náročnejších zjazdov.

Okrem zjazdov nájdete v Bike Parku aj pumptrack, ktorý je ideálny pre začiatočníkov a tých, ktorí chcú zdokonaliť svoje zručnosti na bicykli. Pumptrack je zákrutovitá trať so sklonmi, ktorá umožňuje jazdiť na bicykli bez pedálov. Je to skvelý spôsob, ako zlepšiť svoju techniku a precvičiť si ovládanie bicykla.

Okolie apartmánového komplexu Talberg je ako stvorené pre horskú cykloturistiku. Cyklisti si môžu užiť adrenalínové jazdy po horských chodníkoch, ktoré ponúkajú krásne výhľady na okolité hory a údolia.

Ak hľadáte miesto pre aktívnu dovolenku a zároveň pre relax v čarokrásnej prírode, neváhajte a rezervujte si u nás svoje ubytovanie. Tešíme sa na Vás!

Vítame Vás v apartmánoch Talberg, ktoré sa nachádzajú v srdci Nízkych Tatier. Toto originálne miesto ponúka neskutočný zážitok pre milovníkov cykloturistiky a horskej cykloturistiky. Ak hľadáte miesto, kde môžete prežiť aktívnu dovolenku a súčasne sa ponoriť do krásnej horskej scenérie, ste na správnom mieste.

Tále, miesto, kde sa náš apartmánový komplex nachádza, je známe svojimi cyklo-turistickými trasami rôznej obtiažnosti. 

Vybrať si viete z nasledovných cyklovýletov:

1.OKOLO JAZERA KRPÁČOVO

Náročnosť: Ľahká

Vzdialeniosť v km: 12

Výškové metre : 420

Trasy z : Tále

2.Mlynnou dol. na Dedečkovu chatu

Náročnosť: Stredná

Vzdialeniosť v km: 24

Výškové metre : 720

Trasy z : Tále

3. Pod Vajskovský vodopád

Náročnosť: Stredná

Vzdialeniosť v km: 34

Výškové metre : 730

Trasy z : Tále

4. Na Srdiečko

Náročnosť: Stredná

Vzdialeniosť v km: 16

Výškové metre : 560

Trasy z : Brezno

Ak hľadáte dlhšie trasy, ktoré sa tiahnu až do okolia Brezna, ponúkame Vám nasledovné cyklovýlety:

Na Slovensku sa objavilo ďalšie miesto, kde sa môžu turisti tešiť na nádherný výhľad. Vyhliadková veža Horné Lazy, ktorá sa nachádza v blízkosti Brezna. Z nej si návštevníci môžu vychutnať pohľad na Veporské vrchy, Muránsku planinu a Nízke Tatry. Vstup na vežu je bezplatný a od jej otvorenia v auguste 2021 sa na mieste stretáva viac ľudí ako predtým.

Výhliadková veža Horné Lazy je postavená na vrchole Horných lazov s výškou 805 m nad morom. Konštrukcia veže je oceľová, má šesťuholníkový pôdorys a je vysoká 39,6 m. Na vrchole veže sa nachádza ukončenie, ktoré má tvar koruny, čím sa pripomína, že mesto Brezno bolo v roku 1650 povýšené na slobodné kráľovské mesto.

Ak sa rozhodnete navštíviť vyhliadkovú vežu, môžete prísť z miestnej časti Banisko, kde sa nachádza úschovňa bicyklov pre cykloturistov. Na mieste je obmedzený počet parkovacích miest, ale môžete svoj automobil odstaviť na parkovisku pri breznianskej nemocnici alebo v blízkom supermarkete Kaufland. Odtiaľ vedie asfaltová cesta, po ktorej sa dostanete do doliny Lazná a na samotnú vyhliadkovú vežu. Pre tých, ktorí sa rozhodnú ísť pešo, je trasa vyznačená. Cesta vedie dnom doliny Lazná a súbežne s cyklocestou č. 8602, popri bývalom ovčíne. Pre výletníkov s nadbytkom energie je možnosť absolvovať túto trasu ako okruh a využiť tak obe trasy na výstup a zostup. Na križovatke smerujúcej k výhliadkovej veži sa nachádza turistický altánok, kde si môžete oddýchnuť pred ďalším stúpaním.

Ak hľadáte miesto aktívnej prechádzky a zároveň si chcete vychutnať jedinečné výhľady, je to to pravé miesto, kde môžete stráviť Váš deň.

Horná Lehota, malebná dedinka na na Horehroní, skrýva množstvo zaujímavých historických miest a pamiatok, vrátane keltskej izby. Táto atrakcia je jedinečným miestom, kde môžete preskúmať tajomný svet keltského ľudu a objaviť jeho tajomstvá.

Keltská izba sa nachádza na okraji dedinky a je vlastne rekonštrukciou domu, v ktorom kedysi bývali Kelti. Ide o úplne autentickú rekonštrukciu, ktorá Vám umožní vidieť, ako vyzerali keltské domy a aké boli ich zvyky a obyčaje. Môžete sa tu dozvedieť mnoho informácií o každodennom živote keltského ľudu, o ich stravovaní, o práci na poliach, o ich zbraniach a zvykoch.

Pri vstupe do keltskej izby budete privítaní profesionálnym sprievodcom, ktorý Vám poskytne informácie o histórii keltského ľudu a odpovie na všetky Vaše otázky. Po prehliadke keltskej izby si môžete vyskúšať rôzne aktivity, ktoré sú spojené s keltskou kultúrou. Môžete si napríklad vyskúšať strieľanie z luku, alebo si zahrať keltské hry.

Okrem návštevy keltskej izby v obci Horná Lehota, navštívte aj ďalšie zaujímavé atrakcie, ktoré stoja za návštevu. Napríklad Pamätnú izbu Sama Chalupku, ktorý bol slávnym slovenským spisovateľom, alebo kostol svätého Cyrila a Metoda, ktorý je považovaný za jednu z najkrajších sakrálnych stavieb v okolí.

Navštívenie keltskej izby Vás prenesie do sveta, ktorý už neexistuje a umožní Vám objaviť tajomstvá keltského ľudu. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete pohrať s históriou a zároveň sa naučiť niečo nové, potom je návšteva keltskej izby v Hornej Lehote pre Vás tým správnym miestom.

Horná Lehota, malebná dedinka na Horehroní, ponúka návštevníkom jedinečné zážitky, ktoré si budú pamätať na celý život. Medzi najnovšiu atrakciu, ktorá je určená najmladším návštevníkom Horehronia, patrí- Prdimuchova upírska izba.

Táto izba sa nachádza v bývalom dome, ktorý patril rodu Prdimuchovcov. Rodina Prdimuchovcov bola známa svojimi zvláštnymi zvykmi a povrchnými rituálmi, ktoré sa v obci nedávno začali vyťahovať na svetlo.

Vstup do Prdimuchovej upírskej izby Vás prenesie do sveta temnej histórie a mytológie. Izba je plná strašidelných dekorácií a predmetov, ktoré návštevníkom ukážu, ako vyzerali rituály a obyčaje rodiny Prdimuchovcov. Príbeh je stvárnený s veľkým detailom a dokonalosťou, a tak budete mať pocit, že sa nachádzate priamo v upírskej jaskyni.

Okrem samotnej izby vás čakajú aj rôzne interaktívne aktivity a hry, ktoré Vás vtiahnu do príbehu ešte hlbšie.

Prdimuchova upírska izba je dokonalým miestom pre tých, ktorí majú radi temnú históriu a mytológiu. Toto miesto vás prenesie do sveta, kde sa prelínajú skutočné a fiktívne príbehy, a kde sa mýtus stáva skutočnosťou.

Rezerváciu je možné si naplánovať na telefónnom čísle tu.

Po úspešnom vyriešení sa môžete vydať po náučnom chodníku venovanému jedinému slovenskému upírovi Prdimuchovi,  ktorý Vás zavedie okolo obce Horná Lehota.

Okrem návštevy Prdimuchovej upírskej izby v Horná Lehota ponúka množstvo ďalších zaujímavých atrakcií, ktoré určite stojí za návštevu. Napríklad Pamätnú izbu Sama Chalupku, kostol svätého Cyrila a Metoda, prírodný amfiteáter a množstvo turistických a cykloturistických trás. Táto malebná dedinka je jedinečným miestom pre každého, kto sa chce odpočinúť od mestského ruchu a užiť si krásy prírody.

Osobnosť Sama Chalupku patrí medzi najvýznamnejších slovenských spisovateľov a publicistov do roku 1883. Jeho diela, ktoré sa vyznačujú príjemnou, ľudovou rečou, sú dnes považované za mienkotvornú súčasť slovenskej literatúry. Pamätná izba sa nachádza v domčeku, ktorý kedysi slúžil ako Chalupkova rodinná domácnosť a dnes je v ňom umiestnená expozícia s mnohými originálnymi predmetmi, dokumentmi a fotografiami zo života a diela tohto slávneho spisovateľa. Pre milovníkov literatúry a kultúry je táto izba nevyhnutnou zastávkou na ich cestách po Slovensku.

Súčasťou prehliadky je aj expozícia, ktorá stvárňuje život obyvateľov tejto dediny, z ktorej Samo Chalupka pochádza a kde je aj pochovaný. Odporúčame Vám preto, navštíviť aj jeho hrob v neďalekom cintoríne.

Ak by ste radi toto miesto navštívili, rezervujte si túto prehliadku na čísle obecného úradu Horná Lehota. Vstupné je symbolické a prehliadka Vám určite spríjemní pobyt v tomto krásnom kraji Horehronia.

Múzeum lanovky Von Roll sa nachádza na horskej chate Kosodrevina v Nízkych Tatrách. Dostanete sa tu lanovkou z lyžiarskeho strediska Chopok Juh, prípadne si to môžete vytýčiť ako cieľ Vašej turistickej trasy, keď sa vydáte po žltej značke z Trangošky.

Toto jedinečné múzeum Vás prevedie históriou lanoviek a ich výrobcu - spoločnosti Von Roll. V múzeu si môžete pozrieť rôzne typy lanoviek, ktoré slúžili na prepravu lyžiarov a turistov v minulosti. Okrem toho môžete vidieť aj ukážky pôvodnej výroby lanoviek, ako aj množstvo fotografií a dokumentov, ktoré dokumentujú vývoj tohto dopravného prostriedku.

Von Roll bol jedným z najväčších výrobcov lanoviek na svete a jeho produkty boli v minulosti používané na mnohých miestach po celom svete. Múzeum ponúka návštevníkom jedinečnú príležitosť vidieť, ako sa vyrábali tieto zariadenia a ako sa lanovky používali v minulosti.

Múzeum lanovky Von Roll je skvelým miestom na návštevu pre všetkých, ktorí majú záujem o históriu a techniku. Je to jedinečná príležitosť vidieť, ako sa v minulosti prepravovali lyžiari a turisti po zasnežených svahoch a ako sa táto technológia vyvíjala v priebehu času.

Ak plánujete výstup na 2.najvyšší vrchol Nízkych Tatier - Chopok, Apartmány Talberg sú pre Vás tým najlepším východzím miestom na ubytovanie v rekreačnom stredisku Tále na strednom Slovensku.

Môžete sa vydať pešo po zelenej značke už priamo z rekreačného strediska Tále ku parkovisku Trangoška P2 (6,5km -cca 2hod- jeden smer), kde meníte farbu značky.

Ak na turistiku nemáte celý deň, vyvezte sa autom na parkovisko - Trangoška P2 (všetky parkoviská sú spoplatnené približne 10€). 

Trasa: parkovisko Trangoška P2- Chopok má ďalej žltú značku a trvá približne 2 hodiny (jeden smer).  

Trasa Vás bude viesť ku Kamennej chate pod Chopkom a potom už priamo na vrchol na 2024 metrový bod tohto kopca.

Ak by ste radšej zvolili pohodlný prístup na Chopok, môžete využiť lanovku z Chopok Juh pri hoteli Srdiečko, kde sa viete dostať autom.

Pred turistikou si overte, aké sú aktuálne podmienky na trase. Môže sa spojiť s miestnym turistickým informačným centrom, kde dostane aktuálne informácie o trase a podmienkach. 

Pred odchodom si pripravte potrebnú výbavu vrátane oblečenia a obuvi vhodnej pre turistiku v horskom teréne, dostatok pitnej vody a občerstvenia, ochrany pred slnkom, vetrom a dažďom, mapy a kompasu, alebo navigačného zariadenia, a iných potrebných vecí, ako sú napríklad príručné svietidlá.

Pred odchodom na turistiku informujte svojich blízkych o plánovanom výlete a odhadovanom čase trasy. Je dôležité mať pri sebe telefón s nabitou batériou. Ak ste nováčik v turistike alebo nechcete ísť na výlet sami, môžete sa obrátiť na miestnych turistických sprievodcov, ktorí ponúkajú sprievodcovské túry po okolí. Užite si svoju turistiku v Nízkych Tatrách!

Apartmány Talberg sú jedným z najlepších východzích miest na ubytovanie v oblasti Tále na strednom Slovensku, ak plánujete výstup na najvyšší vrchol Nízkych Tatier - Ďumbier. 

Môžete sa vydať pešo po zelenej značke už priamo z rekreačného strediska Tále ku parkovisku Trangoška P2 (6,5km -cca 2hod- jeden smer).

Ak na turistiku nemáte dostatočne veľa času, vyvezte sa autom na parkovisko - Trangoška P2 (všetky parkoviská sú spoplatnené približne 10€). 

Trasa: parkovisko Trangoška P2- Ďumbier má zelenú značku a trvá približne 3 hodiny (jeden smer).  

Z parkoviska Trangoška P2 trasa postupuje záverom Bystrianskej doliny, popri Halašovej jame, Jaskyni mŕtvych netopierov na Chatu M.R.Štefánika. Od chaty postupujte po hrebeni na západ ešte 1,1km a dostanete sa do cieľa, na vrchol korunovaný mohutným dvojkrížom. Odtiaľ sa Vám naskytne jedinečný pohľad na okolitú krajinu.

Počítajte aj s časom, ktorý Vám bude treba na cestu späť a naplánujte si výlet tak, aby ste sa stihli vrátiť ešte za dňa.

Pred turistikou si overte, aké sú aktuálne podmienky na trase. Môže sa spojiť s miestnym turistickým informačným centrom, kde dostane aktuálne informácie o trase a podmienkach. 

Pred odchodom si pripravte potrebnú výbavu vrátane oblečenia a obuvi vhodnej pre turistiku v horskom teréne, dostatok pitnej vody a občerstvenia, ochrany pred slnkom, vetrom a dažďom, mapy a kompasu, alebo navigačného zariadenia, a iných potrebných vecí, ako sú napríklad príručné svietidlá.

Pred odchodom na turistiku informujte svojich blízkych o plánovanom výlete a odhadovanom čase trasy. Je dôležité mať pri sebe telefón s nabitou batériou. Ak ste nováčik v turistike alebo nechcete ísť na výlet sami, môžete sa obrátiť na miestnych turistických sprievodcov, ktorí ponúkajú sprievodcovské túry po okolí. Prajeme Vám krásnu turistiku v Nízkych Tatrách!

Tále, úžasné rekreačné stredisko nachádzajúce sa na strednom Slovensku v Nízkych Tatrách, je zväčša známe pre svoje nádherné horské okolie a nekonečné možnosti zimnej zábavy ako lyžovanie, skialp a bežky. V lete je to miesto ideálne pre výlety po okolitých horách a nádherné prírodné scény sú ideálne na cyklistiku a turistiku. Ale to nie je všetko! Tále skrývajú aj unikátne golfové ihriská, ktoré patria medzi najlepšie v celej krajine. Bez ohľadu na Vašu úroveň sa tu nájde veľa možností pre golfistov v krásnom prostredí lesa, so skalnatými balvanmi, mohutnými jedlami a smrekmi, či korýt potokov. Takže, prečo nevyužiť túto príležitosť a vyskúšať si golf v nezabudnuteľnom prostredí Tálov?

Jedným z najlepších golfových ihrísk je Gray Bear Tále - Golf Resort. Tento 18-jamkový areál ponúka skvelé trate v kombinácii s krásnou prírodou. Všetky trate sú dizajnované tak, aby testovali zručnosti hráčov na každej úrovni, od začiatočníkov až po skúsených hráčov.

Toto golfové centrum sa rozprestiera na ploche 60 hektárov s PAR 71. Navrhovali ho známi dizajnéri - Bob Walton a Skip Malek. Realizácia projektu profesionálmi v spojení s unikátnymi prírodnými scenériami bolo ocenené v roku 2019 a to Certifikátom kvality s maximálnym počtom 5* za poskytované služby.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo viac relaxačné, môže byť ideálnym miestom - Golfová akadémia Little Bear. Tento 9-jamkový golfový areál ponúka krásne prostredie pre relaxačnú hru, ktorá je vhodná pre začínajúcich golfistov.

Pre tých, ktorí sa chcú naučiť hrať golf, je areál vybavený golfovou školou a inštruktormi, ktorí Vám radi poskytnú pomoc a tipy, ako zlepšiť svoju hru. 

Golfová sezóna v Táloch na Slovensku zvyčajne začína v polovici apríla alebo začiatkom mája a trvá až do konca októbra alebo začiatku novembra, v závislosti od počasia a podmienok na ihrisku. Väčšina golfových ihrísk v Táloch ponúka aj indoor golfový simulátor počas zimných mesiacov, kde si môžete zahrať a udržiavať svoju formu aj v období, keď sú ihriská zatvorené. Ak plánujete návštevu golfového centra, odporúčame skontrolovať aktuálne otváracie hodiny a podmienky na ihriskách na webovej stránke, aby ste si boli istí, že sú otvorené a pripravené na hru.

Takže bez ohľadu na to, či ste nováčik alebo skúsený hráč, Tále je skvelé miesto pre Vás, ak hľadáte príležitosť hrať golf v krásnom prostredí na strednom Slovensku. Apartmány Talberg sú od golfových ihrísk vzdialené len 1,5 km.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram